Masz pytanie?

Rubin i Perła - wisior artystyczny w srebrze.

 

kod towaru

3747- 2309 - 23

materiał

srebro próby 925

kamienie :

 

rubin/korund , perła Akoya naturalna.

perła Akoya

 

 

rubin naturalny

 

 

 

waga  kamieni:

 

autoryzowany dostawca kamienia:

pochodzenie : Japonia, perła naturalna.

pochodzenie: Zazafotsa, dystrykt Ihosy , region Ihoromby, Madagaskar.  

 

12,53 gr.

 

The Hague Crystal House , Holandia.

waga wyrobu:

22,80 gr.

wielkość wyrobu:

40 x 19 x 19 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

10,27 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Autoryzowany dostawca kamienia : The Hague Crystal House , Prins Johan Willem Frisolaan 171, 2263 CC Leidschendam, Netherland.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka.  

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych    

Opis przedmiotu : 

Reprezentacyjny  wisiorek - talizman ochronny z silnie energetycznym kamieniem szlachetnym - rubinem oraz perłą naturalną z Japonii. Duży rubin naturalny o klasycznym rubinowym wybarwieniu   został osadzony w  oprawie z  surowego, lanego , oksydowanego srebra , uzupełniony naturalną perłą. Rubin jest zjawiskowy - charakteryzuje się niespotykanym wybarwieniem - jest wielokolorowy , przechodzi od koloru różowego po ciemny fiolet poprzez różne odcienie brązu. Kamień jest częściowo oszlifowany ale z pozostałościami surowości, tak istotnymi dla walorów energetycznych kamienia. Oprawa kamienia jest bardzo solidna - zawiera ponad 10 gramów próby 925. Rubin surowy, to wysokoenergetyczny   kamień entuzjazmu,  aktywności i dynamizmu a  zastosowanie perły ma działanie uzupełniające o działanie zabezpieczające , gdyż perła sama w sobie ma silne działanie ochronne , izolujące przed wpływem innych ludzi i ich dostępem do naszych zasobów energetycznych a od starożytnych czasów używana była do ochrony przed złym spojrzeniem. Jeśli do tego dodać silne działanie oczyszczające i wzmacniające organizm, to perła  w połączeniu z rubinem  tworzy super talizman ochronny.

Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne użytych kamieni  , pełniących  funkcje talizmanu , amuletu i odpromiennika osobistego.  

Charakterystyka kamieni : 

Rubin − kamień  szlachetny o barwie od różowej do krwistoczerwonej. Jest to czerwona odmiana korundu , jeden z najcenniejszych kamieni w jubilerstwie. Nazwa pochodzi od łacińskiego ruber= czerwony , nawiązując do barwy minerału . Rubin wraz Szafirem są najtwardszymi minerałami zaraz po diamencie. Ten konkretny kamień   pochodzi z bardzo znanego złoża znajdującego się na  Madagaskarze  :  Zazafotsa, dystrykt Ihosy w regionie Ihoromby i jest cenny.   

Rubin jest  przede wszystkim kamieniem aktywności i  dynamizmu , ale jego działanie jest bardzo uniwersalne i działa na wiele aspektów życia . Przywraca wewnętrzną  pasję i chęć działania osobom wypalonym i zmęczonym życiem. Wspomaga pozytywne myślenie , wiarę i optymizm - jest niezbędny osobom myślącym negatywnie. Pomaga w aktywności psychofizycznej, poprawia zdolność do działania , podejmowania trudnych decyzji , wzmacnia pewność siebie .  Energia Rubinu kreuje i   wzmacnia entuzjazm w działaniu, który nie opuści nas nawet w trudnych sytuacjach. Jest to wysokoenergetyczny kamień entuzjastów.  

Zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej :

Właściwości rubinu doskonale predysponują go do wspomagania leczenia chorób krwi, oczyszczając ją i poprawiając krążenie. Poprzez energetyzowanie całego ciała, wzmacnia organizm i pomaga zwalczać infekcje. Rubin w szczególności:

•    Wzmacnia serce, oczyszcza krew, pobudza krążenie (doskonały dla osób z niskim ciśnieniem), rozgrzewa zimne kończyny.

•    Uśmierza bóle w górnym odcinku kręgosłupa.

•    Łagodzi dolegliwości lub zmęczenie oczu.

•    Działanie na gruczoł grasicy, dzięki czemu wzmacnia odporność organizmu i pobudza system immunologiczny.

•    Wpływa na szybszą regenerację organizmu po chorobach, w szczególności po zawale serca.

Perły, określane również jako łzy aniołów, to jedyne kamienie szlachetne pochodzenia organicznego. Od wieków należą do najcenniejszych klejnotów na świecie, odgrywają również niebagatelną rolę w ezoteryce i medycynie alternatywnej. Perłom przypisuje się zarówno właściwości magiczne, jak i moc uzdrawiania. Perły mają działanie ochronne, uwydatniają takie cechy jak lojalność, honor i są pomocne przy rozwijaniu. Pomagają również docenić życie i cieszyć się nim i czerpać z niego pełnymi garściami. W przeszłości perły stosowano do ochrony przed złym spojrzeniem. Były również pomocne w przewidywaniu przyszłości.

Facebook