Masz pytanie?

Kryształ Marmaroski Karbonado - talizman z diamentem czarnym w srebrze.

kod towaru

3051 - 0602 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ górski /czarny diament  

Karbonado/czarny diament

 

 

Kryształ górski

0,1 ct/ 0,02 gr.
miejsce pochodzenia: Republika Środkowej Afryki

miejsce pochodzenia: Złoże Ulic, Kraj Preszowski , Słowacja; 9,10 gr.

waga:

15,32 gr.

wielkość wyrobu:

45 x 18 x 18 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

6,18 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych   

 

Cechy charakterystyczne wyrobu :    

Oryginalny wisiorek artystyczny  - talizman z  kryształem górskim  typu marmaroskiego   z diamentem czarnym  w srebrze.  Ten okazowy kryształ górski surowy o dużym stopniu klarowności , został oprawiony w solidne okucie z surowego, lanego, oksydowanego srebra, wykonane w technice metaloplastyki i zawierające ponad 6 gramów srebra próby 925.   W centralnej części obudowy umieszczono surowy naturalny czarny diament . Czarny diament, to bardzo rzadki kamień szlachetny, który w odróżnieniu od innych diamentów nie błyszczy i nie odbija  światła – wręcz je pochłania . Dzieje się to za sprawą innej struktury budowy - niekrystalicznej jak biały diament.   Polikrystaliczna struktura czarnych diamentów przypomina bardziej dużą ilość skruszonych klejnotów sklejonych ze sobą przez naturę, uniemożliwiając tym samym odbijanie się światła. 

Oryginalny  kryształ górski surowy jest w pełni unikatowy ,  jego naturalnie wykształcone ściany krystalizacji nie są regularne - uciekają pod różnymi kątami , tworząc malownicze  krzywizny. Jest to unikatowy okaz pochodzący ze złoża Ulic na Słowacji w Kraju Preszowskim w Karpatach Fliszowych. Ze względu na swój  wyjątkowo silny szklisty połysk, klarowność przewyższającą zwykłe kryształy górskie oraz charakterystyczne wykształcenie ścian , tego typu kryształy klasyfikowane są jako marmaroskie (od nazwy okręgu Marmarosz w Rumuni , choć  tego typu kryształy występują na całym świecie). Kryształ  Marmaroski jest to, niezwykle silny energetycznie kamień - jego moce wielokrotnie przewyższają standardowe kryształy górskie.

Wisiorek, oprócz niewątpliwych walorów biżuteryjnych, jest również silnym talizmanem i emitentem energii. W wisiorku tym występuje ciekawa kombinacja dwóch bardzo mocnych kamieni: duchowego kryształu mocy -kryształu górskiego oraz  silnego narzędzia do pracy z energią jakim jest czarny diament. Za pomocą silnej emisji energii , czarny diament może służyć do odcinania pewnych oraz  frakcji energii w polu energetycznym człowieka, mających negatywny wpływ na jego samopoczucie emocjonalne.

Wisior jest zupełnie zjawiskowy. Powstał z unikatowych , najcenniejszych materiałów: czystego srebra ,z którego wykonane jest okucie oraz naturalnego czarnego diamentu- najcenniejszego kamienia szlachetnego. Taki wyrób mógł powstać tylko ręcznie , w jednym egzemplarzu.  

Charakterystyka kamienia :   

Kryształ górski.  Nazwa "kryształ" pochodzi od gr. słowa oznaczającego lód, gdyż kamień ten uważano za coś na zawsze zamarzniętego. Odróżnia go od szkła doskonała przewodność ciepła. Kryształ górski przez długi czas pozostanie zimny w naszych rękach, podczas gdy szkło szybko się ogrzeje - w starożytnym Rzymie używany był do chłodzenia rąk.

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali, że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

Wielu mineralogów uważa, że trudno znaleźć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów używany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeźbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych.

Kryształ  Marmaroski – to nazwa  nazwa wyjątkowo czystej, bezbarwnej odmiany kryształu górskiego . Nazwa pochodzi od miejscowości Marmarosz w Rumunii, gdzie ta odmiana kwarcu występuje. Najczęściej ma postać krótkiego słupa  zakończonego podwójną piramidą. Terminem tym bywają określane też inne, charakterystycznie wykształcone kryształy górskie, o silnym szklistym połysku, które pochodzą z różnych rejonów świata  np. z miejscowości Stolberg w Górach Harz w Niemczech czy  z Carrary (Włochy). Występują często  Karpatach  Fliszowych – spotykany jest w żyłach kalcytowych, które wykorzystują szczeliny w piaskowcach. Najbardziej znany jest z okolic Marmarosz w Rumunii. Występuje też w Karpatach na obszarze Ukrainy, Słowacji – Ulic, Velky Lipnik, w Polsce – okolice Baligrodu, Wetliny w Bieszczadach i na Podhalu. Spotykany jest też w: USA – Alaska, Arkansas, Hawaje, Kanada – Quebec, Indie, Pakistan, Dania, Francja. Kryształy marmaroskie mają zastosowanie w ezoteryce , jako talizmany ochronne oraz  do wyrobu artystycznej biżuterii.  

  • Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów, ziół i esencji oczyszczając je i witalizując.  działa jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie przebiegają cieki wodne i pasy geopatyczne oraz urządzenia elektroniczne jak telewizory czy komputery.
  •  Bardzo skutecznie neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych szczególnie, gdy jest w postaci tak zwanej szczotki kryształowej, czyli skupiska zrośniętych ze sobą kryształków.  
  • Harmonizuje, oczyszcza i chroni naszą aurę, usuwa blokady i zatory obdarzając nas witalnością i radością. 

Czarny diament - Karbonado – diament polikrystaliczny, występujący w osadach aluwialnych w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej. Czarne diamenty -   karbonado formowały się w bogatym w wodór   środowisku międzygwiezdnym, poza  Układem Słonecznym  . Powstały prawdopodobnie w wyniku wybuchu gwiazdy supernowej  a ich skład chemiczny  zdradza podobieństwo do pyłu kosmicznego. Jednym z wytłumaczeń ich obecności na Ziemi jest uderzenie  zawierającego je meteorytu ,  na co wskazuje chociażby fakt, że karbonado występują jedynie w dwóch izolowanych miejscach na Ziemi . Odkryte po raz pierwszy w 1840 roku przez Portugalczyków w Brazylii, gdzie otrzymały nazwę, szybko zostały uznane za najtwardszą odmianę diamentów naturalnych.

Diament symbolizuje pełne oświecenie i mądrość, jest symbolem czystości. Lecznicze właściwości tego kamienia są wszechstronne. Ma korzystny wpływ na gospodarkę hormonalną, nadaje oczom blask, obniża gorączkę i działa przeciwskurczowo. 

Facebook