Masz pytanie?

Srebrny wisiorek artystyczny z turmalinem różowym - rubelitem z runami.

 

kod towaru

3740 - 1609 - 23

materiał

srebro próby 925

kamień

 

waga  kamienia:

Turmalin różowy rubelit.

3,61 gr.

pochodzenie kamienia:

 

 

 

autoryzowany dostawca kamienia:

Złoże : Alto Ligonha Dist. Zambezia Prov. Mozambik.

 

The Hague Crystal House , Holandia.

waga wyrobu:

7,84 gr.

wielkość wyrobu:

50 x 12 x 10 mm.+ kółeczko z krawatką 10 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

4,23 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej  Severance  Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Autoryzowany dostawca kamienia : The Hague Crystal House , Prins Johan Willem Frisolaan 171, 2263 CC Leidschendam, Netherland.

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

Cechy charakterystyczne wyrobu :    

Srebrny wisiorek artystyczny z pięknym, kamieniem naturalnym - turmalinem  w odmianie różowej - rubelitem . Unikatowy, surowy kamień  w formie kryształu słupkowego o klasycznej dla rubelitu barwie różowej został oprawiony zgodnie z ścianami krystalizacji w surowe, lane, oksydowane srebro w technice metaloplastyki i uzupełniony magiczną runami Uruz oraz Fehu. Obie te runy są ze sobą ściśle powiązane : siła Uruz nadaje formę pierwotnej energii Fehu, dla  zwiększenia własnego potencjału energetycznego, będącego źródłem mocy , która prowadzi w efekcie do ogólnego zdrowia i szczęścia. Kryształ rubelitu jest zjawiskowy - ma wyrazistą różową barwę  oraz charakterystyczne podłużne prążki na powierzchni . Rubelit w formie kryształu słupkowego jest rzadki i cenny.  Taki surowy, naturalny kamień mógł być oprawiony tylko w surową oprawę nawiązującą do surowości kamienia. Oprawa jest bardzo solidna i unikatowa - wykonana została z ponad 4 gramów srebra 925. Kamień jest posiadający wiele właściwości magicznych i zdrowotnych. Kamień, przy dziennym oświetleniu jest jasno różowy, przy świetle sztucznym jego kolor wpada w lekko fiołkowy. Oferowany wisiorek jest przykładem  unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczonej dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany w jednym egzemplarzu. 

Cechy charakterystyczne kamienia :   

Rubelit - różowa odmiana turmalinu. Turmaliny to szereg minerałów należących do grupy krzemianów. Oprócz szerlu (czarnego turmalinu), należą do minerałów rzadkich lub bardzo rzadkich. Nazwa pochodzi od syngaleskiego turmali określającego zdolność do przyciągania, po podgrzaniu, popiołu z ognia. Zazwyczaj tworzą kryształy o pokroju słupkowym, pręcikowym, igiełkowym a na ścianach kryształów wykazują charakterystyczne zbrużdżenia zgodne z wydłużeniem słupów. Występują w skupieniach zbitych, ziarnistych, pręcikowych, igiełkowych i promienistych (tzw. "słońca turmalinowe").

Turmaliny należą do bardzo cenionych kamieni szlachetnych.

Chociaż turmaliny znane były już w czasach starożytnych w basenie Morza Śródziemnego,   trafiły do Europy dopiero w początkach osiemnastego wieku, przywiezione przez holenderskich kupców z Cejlonu w 1703 r.

Kamienie te określano syngaleskim słowem „turmali” (wielobarwny). I rzeczywiście wielość barw turmalinów jest nieograniczona. Różne kolory mogą występować nawet w obrębie jednego kryształu. W zależności od zabarwienia i składu chemicznego.  

Właściwości kamienia : 

Turmalin - wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Turmaliny mają unikalną zaletę w tym, że mogą wyjaśnić siłę koncentracji. Gdy rozgrzany, kryształ turmalinu wytwarza przeciwne ładunki elektryczne na przeciwnych końcach kryształu. Pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. Turmalin odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie. Turmalin ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych. Pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy. Chroni przed negatywną energią i uczy cierpliwości. Chroni przed zazdrością, egoizmem i nieufnością. Turmalin rozprasza lęki i pomaga w zasypianiu. Kiedyś zawieszano go na szyi małym dzieciom uczącym się chodzić. 

Turmalin różowy (miłość, spokój, radość, uleczanie ran emocjonalnych). Kamienie o kolorze czerwonym wiąże się z miłością i czakrą serca. Różowy turmalin symbolizuje żeńską energię ying, jest wspaniałym kamieniem wspierającym uleczanie ran emocjonalnych, szczególnie z dzieciństwa. Turmalin  różowy może być używany do regeneracji ubytków w aurze powstałych przez negatywne związki lub bycie wykorzystanym przez kogoś. Noszenie różowego turmalinu przy sobie w ciągu dnia pomaga w uwalnianiu od stresu, napięcia, depresyjnych myśli i paniki. Osoby które zamknęły się na emocje różowy turmalin wspiera w przywracaniu pasji życia i zapału. Poza tym ten kamień uspokaja, pomaga w odczuwaniu radości, szczęścia i zrelaksowania.

Charakterystyka talizmanu : 

Turmalin jest jednym z najsilniejszych energetycznie kamieni porównywany jedynie z kryształem górskim surowym, ale pod względem właściwości ochronnych nie ma sobie równych.

Talizman z  turmalinu usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami. Ochrania przed utratą energii, przez to umożliwia koncentrowanie się na własnych celach  i dodaje  determinacji dla ich realizacji.  Silnie ochrania przed negatywnym wpływem innych ludzi , ich  negatywną  energią , promieniowaniem ich aury  oraz przejmowaniem  przez nich kontroli. Dawniej takie działanie przypisywane było czarnej magii ,klątwom oraz wpływom wiedźm , przed którymi talizman z czarnego turmalinu skutecznie chronił. Chroni też  przed toksynami np. w powietrzu. Szeroko stosowny w medytacjach pomagając przejść w wyższe stany świadomości. Turmalin to najsilniejszy talizman ochronny przed utratą energii, wampirami energetycznymi, czarną magią i klątwami. Częsty kontakt z wampirami energetycznymi może prowadzić do chronicznego osłabienia organizmu, pogorszenia pewności siebie, utraty poczucia własnej wartości  i użalania się nad sobą. Turmalin jako jedyny z kamieni naturalnych skutecznie chroni przed  negatywnym wpływem wampirów energetycznych i jest szczególnie niezbędny dla ludzi przejawiających predyspozycje do ulegania wpływom innych ludzi i traceniu energii na ich rzecz.

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu. 

Runa Fehu jest pierwszą literą alfabetu runicznego Futharku Starszego, Germańskiego i drzemie w niej największy potencjał energetyczny. Za jej pomocą  można  odpytywać przesłania, analizować sytuacje życiowe - czyli wróżyć ale również, przy pomocy talizmanu z runą , dzięki jego energii, wpływać na swoją rzeczywistość - energetyzować przedmioty, wodę , pożywienie, wzmacniać organizm i zwalczać dolegliwości np, ból. Można również neutralizować negatywny wpływ promieniowania radiestezyjnego. Działanie magiczne runy Fehu: energetyzuje wzmacnia organizm i przyciąga powodzenie finansowe. Generuje posiadanie, powodzenie, bogactwo i hojność. Zastosowanie magiczne - do ochrony stanu posiadania, powiększania stanu posiadania , umacniania pozytywnych relacji i odnawiania starych przyjaźni. 

Runa Uruz, to druga runa starszego futharku. Związana jest z pojęciem siły, mocy, energii do działania. Obrazem przypisanym tej runie jest pradawny tur, zwierzę, które już nie istnieje. Prawdziwy władca lasu, niezależny, czerpiący siłę wprost z Ziemi. Uruz powoduje, że możesz być stale zasilany tą energią. Runa ta łączy nas z wewnętrzną, młodzieńczą energią i energią Ziemi.  Poprzez połączenie z młodzieńczymi siłami, wspomaga powrót do zdrowia w przypadku choroby. Pomoże również w zmagazynowaniu energii i siły przed przystąpieniem do działania w procesie realizacji wielkich zamierzeń. 

Facebook