Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny - metaloplastyka z granatem.

 

kod towaru

2795 - 1606 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

granat

kolor

wiśnia

waga:

19,62 gr.

wielkość wyrobu:

45 x 51 x 8 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

13,75 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Cechy charakterystyczne wyrobu 


Awangardowy wisior z   dużym, pięknym  kamieniem szlachetnym - granatem naturalnym. Unikatowy granat okazowy  o głębokiej barwie ciemnej wiśni , został  osadzony w klasycznej oprawie jubilerskiej i umieszczony w przestrzennej formie srebrnej z surowego, lanego, oksydowanego  srebra próby 925 . Oprawa wykonana została w technice metaloplastyki srebrnej i jest bardzo solidna - zawiera ponad 13 gramów srebra. Oszlifowany  kamień zmienia  swą barwę  w zależności od oświetlenia: w zacienionym pomieszczeniu jest niemal czarny by rozświetlać się do koloru jasnej wiśni w pełnym słońcu . Jego częściowa przezroczystość powoduje zjawiskowe refleksy , patrząc pod słońce. Kamień pochodzi z Brazylii i jest cenny. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Zarówno kamień jaki oprawa są niepowtarzalne. Wyrób powstał w jednym egzemplarzu. 

Charakterystyka kamienia : 

Granaty , to grupa różnie ubarwionych kamieni szlachetnych o podobnej strukturze krystalicznej i podobnym składzie chemicznym, lecz potocznie pod nazwą granatu rozumie się tylko kamienie czerwone- pirop i almandyn. Granat - z łacińskiego granatus , nazwę swą zawdzięcza podobieństwem do owocu granatu. Występuje w RPA , Czechach , Indiach, Brazylii, Norwegii , Madagaskarze i USA. W Polsce spotykany jest w masywie Śnieżnika oraz w Górach Sowich.

Granat ma własności lecznicze. Chroni przed chorobami serca, skóry i walczy ze stanami zapalnymi. Granat , to kamień sukcesu. Wpływa na  zwiększenie siły woli, pewności siebie i wiary w sukces.

Przyporządkowany do znaku zodiaku Zodiak i Koziorożec.

Facebook