Masz pytanie?

Srebrna lunula - talizman z turkusem naturalnym.

 

kod towaru

3264 - 0208 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

turkus naturalny

waga wyrobu:

8,91 gr.

wymiary:

średnica 42 x 6 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

8,58 gr.

wykonanie:

ręczne

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych   

Opis przedmiotu :  

Oryginalna lunula - prasłowiański symbol księżyca -  talizman ochronny  z unikatowym turkusem naturalnym . Wisiorek srebrny w kształcie półksiężyca został wykonany z oksydowanego srebra w technologii metaloplastyki  i uzupełniony okazowym, naturalnym turkusem , pełniącym funkcje wzmacniające działanie talizmanu. Okucie kamienia , to płaska  forma srebrna, która  została wykonana z ponad 8 gramów srebra próby 925. 

Lunula  -  wiąże się z dawnym słowem „łuna”, którym określano księżyc na słowiańszczyźnie. Lunula do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim u kobiet, stanowiąc jeden z najchętniej wybieranych elementów biżuterii słowiańskiej. Przyczyn należy szukać w fascynacji Księżycem i cyklem księżycowym – kult lunarny był przecież zawsze i wszędzie bardzo popularny.  Niezwykły wygląd Księżyca sprawił, że ludzie instynktownie obdarzali go magicznymi właściwościami. Dostrzegali również analogie między cyklicznym przemianom Księżyca ,a zjawiskami jakim podlega przyroda oraz człowiek. Dziś lunula jest noszona w celu podkreślenia  kobiecości, ze względu na jej niepodważalne piękno oraz chęci  uczczenia słowiańskich korzeni

Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wisiorek wykonany został  całkowicie ręcznie : został wykuty w srebrze i obrobiony metodą repusu ręcznego bez żadnych półfabrykatów gotowych.  Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne użytego kamienia , pełniących  funkcje talizmanu i amuletu osobistego.  

Charakterystyka kamienia :  

Turkus

Zwany też kalaitem (gr. ładny kamień), turkus oznacza turecki kamień, gdyż jego szlak handlowy wiódł niegdyś przez ten kraj. Typowa jego  barwa to turkusowa (sam jest wzorcem koloru) - czyli jasnoniebieska lub niebieskozielona. Już przez starożytnych Egipcjan uważany za magiczny i święty często wykorzystywany do wykonania ochronnych i uleczających amuletów. Według wierzeń turkus zmienia barwę by ostrzec właściciela przed zdradą i niebezpieczeństwem. W jego siłę wierzy do dzisiaj ogromna część azjatyckiego i północnoafrykańskiego społeczeństwa.

Turkus jest jednym z niewielu kamieni przeznaczonych również dla mężczyzn. Powodem tego jest starożytna tradycja i przekonanie, że talizman wykonany z tego kamienia zapewnia wojownikowi zwycięstwo, powiększa jego odwagę i męstwo oraz dodaje sił. W przypadku medycyny niekonwencjonalnej ma mieć ponoć właściwości uspokajające, odprężające i relaksacyjne, zapewniać jasność umysłu i wspomagać szczerość w związku i kontaktach międzyludzkich.

Fenomen tego kamienia trwa nieprzerwanie od tysięcy lat 

Facebook