Masz pytanie?

Cytryn polerowany karbonado - talizman z diamentem czarnym w srebrze z runą Algiz.

kod towaru

3301- 1409 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

cytryn /czarny diament  

Karbonado/czarny diament

0,1 ct/ 0,02 gr.
miejsce pochodzenia: Republika Środkowej Afryki

waga:

19,35 gr.

wielkość wyrobu:

83 x 11 x 11 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

7,71 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych    

Cechy charakterystyczne wyrobu :     

Ekskluzywny duży, reprezentacyjny  wisior artystyczny  - talizman z pięknym  , oryginalnym cytrunem polerowanym i diamentem czarnym naturalnym. Duży , okazowy , długi cytryn polerowany o dużym stopniu klarowności , został oprawiony w solidne okucie z surowego, lanego, oksydowanego srebra, wykonane w technice metaloplastyki i zawierające prawie 8 gramów srebra próby 925.   W centralnej części obudowy umieszczono surowy naturalny czarny diament oraz runę Algiz. Czarny diament, to bardzo rzadki kamień szlachetny, który w odróżnieniu od innych diamentów nie błyszczy i nie odbija  światła – wręcz je pochłania . Dzieje się to za sprawą innej struktury budowy - niekrystalicznej jak biały diament.   Polikrystaliczna struktura czarnych diamentów przypomina bardziej dużą ilość skruszonych klejnotów sklejonych ze sobą przez naturę, uniemożliwiając tym samym odbijanie się światła.

Wisior, oprócz niewątpliwych walorów biżuteryjnych, jest również silnym talizmanem i emitentem energii. W wisiorku tym występuje ciekawa kombinacja dwóch bardzo mocnych kamieni: duchowego kryształu pewności siebie i optymizmu -cykrynu oraz  silnego narzędzia do pracy z energią jakim jest czarny diament. Za pomocą silnej emisji energii , czarny diament może służyć do odcinania pewnych   frakcji energii w polu energetycznym człowieka, mających negatywny wpływ na jego samopoczucie emocjonalne a cytryn ,działłając na oczyszczonym polu  przez czarny diament, znacząco poprawia te samopuczucie.

Wisior jest zupełnie zjawiskowy. Powstał z unikatowych , najcenniejszych materiałów: czystego srebra ,z którego wykonane jest okucie oraz naturalnego czarnego diamentu- najcenniejszego kamienia szlachetnego. Taki wyrób mógł powstać tylko ręcznie , w jednym egzemplarzu.    

Charakterystyka kamienia :    

Cytryn to żółto zabarwiona odmiana kwarcu. Jest kamieniem należącym do minerałów rzadkich.  Ze względu na estetyczną, żółtą barwę jest cenionym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim.

Cytryn wzmaga pewność siebie, samoakceptację i poczucie własnej wartości. Ułatwia naukę, dodaje siły na egzaminach. Ma również właściwości skupiające uwagę i emocje. Jego barwa jest związana ze słońcem, tak więc cytryn jest kamieniem optymizmu i radości, daje ciepło i światło. Pomaga w leczeniu z depresji.  

Czarny diament - Karbonado – diament polikrystaliczny, występujący w osadach aluwialnych w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej. Czarne diamenty -   karbonado formowały się w bogatym w wodór   środowisku międzygwiezdnym, poza  Układem Słonecznym  . Powstały prawdopodobnie w wyniku wybuchu gwiazdy supernowej  a ich skład chemiczny  zdradza podobieństwo do pyłu kosmicznego. Jednym z wytłumaczeń ich obecności na Ziemi jest uderzenie  zawierającego je meteorytu ,  na co wskazuje chociażby fakt, że karbonado występują jedynie w dwóch izolowanych miejscach na Ziemi . Odkryte po raz pierwszy w 1840 roku przez Portugalczyków w Brazylii, gdzie otrzymały nazwę, szybko zostały uznane za najtwardszą odmianę diamentów naturalnych.

Diament symbolizuje pełne oświecenie i mądrość, jest symbolem czystości. Lecznicze właściwości tego kamienia są wszechstronne. Ma korzystny wpływ na gospodarkę hormonalną, nadaje oczom blask, obniża gorączkę i działa przeciwskurczowo.   

Charakterystyka talizmanu :    

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.    

Znaczenie runy Algiz :     

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży.

Facebook