Masz pytanie?

Morion - talizman anima obscura z diamentem Herkimer w srebrze.

 

kod towaru

3915 - 2502 - 24

materiał

srebro próby 925

kamienie

 

waga  kamieni:

morion / diament z Herkimer.

5,68 gr.

Morion/  kryształ czarny. 

 

 

 

 

 

Diement z Herkimer 

miejsce pochodzenia: złoża Ratnapurna , prowincja Sabaragamuwa          Sri Lanka.

 

miejsce pochodzenia: Middleville Herkimer County New York, USA   

waga wyrobu:

13,09 gr.

wielkość wyrobu:

62 x 13 x 13 mm.+ kółeczko z krawatką 10 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

7,41 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych     

Cechy charakterystyczne wyrobu :     

Ekskluzywny wisior artystyczny z czarnym kryształem Morion i diamentem Herkimer. Jest o przestrzenna forma srebrna  w postaci wisiora artystycznego anima obscura  z mrocznym czarnym kryształem Morion ,  odzwierciedlająca  ciemną , mroczną stronę  duszy. Wisior ten , to wizualizacja niepokoju umysłu i duszy. 

Piękny , duży kryształ czarnego kwarcu  w postaci heksagonalnego  słupka , został oprawiony zgodnie ze  ścianami krystalizacji w obudowie  srebrnej  z licznym i elementami metaloplastyki nawiązującymi do mroków kryształu. Obudowa jest bardzo solidna i zawiera ponad 7 gramów srebra próby 925.

Morion to czarny kwarc, charakterystyczny dla swojego ciemnego i mrocznego koloru. Wydobywany jest z różnych części świata i jest ceniony za swoją unikalną barwę. W tym wybarwieniu minerał rzadki i poszukiwany.

Wisior , oprócz niewątpliwych walorów biżuteryjnych, jest również silnym talizmanem ochronnym  i emitentem energii, która neutralizuje złą energię własną jak również stawia zaporę przed negatywną energią  innych ludzi .

Wisior jest zupełnie zjawiskowy. Powstał z unikatowych , najcenniejszych materiałów: czystego srebra ,z którego wykonane jest okucie , rzadkiego czarnego kryształu   oraz naturalnego kryształu z Herkimer. Taki wyrób mógł powstać tylko ręcznie , w jednym egzemplarzu. 

Anima Obscura (łac.): Ciemny duch. Trend w sztuce pokazującej  żywą wizualizację niepokoju duszy  i niepokoju umysłu. Obrazuje przejście od stanu spokoju do stanu paniki i niepokoju w obliczu nieznanego.  

Charakterystyka kamieni :     

Morion – nazwa  ciemnego półprzezroczystego lub nieprzezroczystego  kwarcu . Klasyfikowany jest również  jako ciemna lub czarna  odmiana  kwarcu dymnego -zadymionego o zabarwieniu ciemnoszarym do czarnego. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa mormorion = ciemny (ponury) i nawiązuje do zabarwienia tego minerału.

Diament z Herkimer, to niepoprawna, aczkolwiek powszechna nazwa kryształu górskiego występującego w nad jeziorem George, w okręgu Herkimer , w stanie Nowy Jork w USA. Jest to bezbarwna, niezwykle czysta odmiana kryształu górskiego o silnym połysku, z perfekcyjnie wypolerowanymi 18 ścianami  z wyglądu przypominająca prawdziwy diament- stąd nazwa diament z Herkimer. Jest to najdoskonalsza i najsilniejsza energetycznie odmiana kryształu górskiego. Ze względu na swoją doskonałą  przejrzystość , świetlistość oraz perfekcyjny kształt jak również  niezwykle silne walory energetyczne oraz pochodzenie tylko z jednego źródła- są to niezwykle cenne i poszukiwane kamienie jubilerskie i kolekcjonerskie.  

Charakterystyka talizmanu :


Diamenty z Herkimer są to wyjątkowo wysokoenergetyczne kamienie . Mają oczywiście te same właściwości , co standardowe kryształy górskie, ale dzięki swej niezwykłej czystości i świetlistości znacznie lepiej przewodzą i emitują energie niż zwykłe kwarce - mają więc zwielokrotnioną moc. W szczególności harmonizują pracę obu półkul mózgowych, jak również oczyszczają aurę, dostarczając organizmowi więcej energii.
Oczyszczanie , doenergetyzowanie ciała astralnego powoduje dopływ energii do wszystkich organów , w szczególności na skutek silnego oddziaływania na półkule mózgowe, maksymalnie wpływa na trzecie oko , co wiąże się ze wzmocnieniem mocy duchowych , takich jak zdolności parapsychiczne : intuicja, jasnowidzenie i telepatia.

Oczyszczenie , wzmocnienie całego organizmu oraz wyostrzenie zmysłów ma silny wpływ na ogólne odczuwanie świata i wzmocnienie wszystkich sygnałów z niego płynących. Można to odczuć np. w czasie snu, gdzie marzenia senne są tak silnie wzmocnione (krystaliczne sny) i urealnione, że mogą prowadzić do mniejszej regeneracji organizmu - czyli niewyspania.

Poprzez eliminowanie blokad energetycznych w organizmie, zwiększa dopływ pozytywnej energii i  powoduje wzmocnienie i rewitalizację organizmu. U niektórych ludzi z wyjątkowo silnymi blokadami energetycznymi, działanie kryształów można przyrównać do błogostanu. Kryształy z Herkimer uznawane są za najsilniejszy znany środek usuwający blokady.

Kryształy z Herkimer, to również doskonałe odpromienniki osobiste, chroniące organizm przed negatywnym wpływem różnych, szkodliwych pól energetycznych i cieków wodnych. Właściwości te wzmacnia jeszcze szpiczaste zakończonych z obu stron kryształu. 

 

Morion – to minerał czarnego koloru, z tego więc powodu w czasach starożytnych dosyć często kojarzono go z czymś negatywnym i używali go czarodzieje i wiedźmy. Jednak tak na prawdę jest według wielu jest wspaniałym talizmanem ochronnym, który przekształca negatywną energię na pozytywną.

Za pomocą koncentracji mrocznych frakcji energii wewnętrznej ,  poprzez działanie jednoimienne i  odpychające ładunków ,  morion jest w rzeczywistości kamieniem ochronnym, gdyż chroni  człowieka przed negatywnym wpływem złej energii innych ludzi . Chroni duszę i ciało.

Jest to  idealny minerał, jeżeli chcemy się pozbyć negatywnej energii ale Morion może również przekształcić każdą negatywną energię, która została skierowana na gospodarza kamienia. Chroni przed  odpływem własnej energii .  Czyli chroni przed wampirami energetycznymi.

Morion to jeden z najbardziej oczyszczających i uziemiających kryształów. Zwiększa tolerancję na stres pozwalając zachować spokój i pewność siebie. Pomaga w radzeniu sobie z toksycznymi relacjami, w warunkach nadmiernego stresu emocjonalnego. Wspiera w lękach, strachu wzmacniając poczucie bezpieczeństwa i ochrony. 

Facebook