Masz pytanie?

Wisiorek srebrny z mokaitem okazowym z runa Kenaz.

 

kod towaru

3862 - 1712 - 23

materiał

srebro próby 925

kamień

mokait

waga wyrobu:

24,14 gr.

wielkość wyrobu:

58 x 28 x 18 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

7,83 gr.

wykonanie

ręczne

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu :

Oryginalny, duży  wisior artystyczny - z pięknym, rzadkim kamieniem mookaitem okazowym i runą Kenaz. Unikatowy kamień polerowany o charakterystycznym  czerwonawym  wybarwieniu został osadzony w oprawę  z surowego, lanego, oksydowanego srebra nadającym mu przestrzenny charakter i uzupełniony runa Kenaz. Oprawa jest bardzo solidna - zawiera ponad 7gramów srebra 925. Kamień jest zjawiskowy o ciekawym, przestrzennym kształcie i wielu odcieniach czerwieni. Kamień jest naturalny - pomimo wypolerowania i gładkiej , błyszczącej powierzchni wykazuje pewne nierównomierności, rysy i spękania strukturalne. Właśnie do tych atrybutów surowości kamienia została dobrana obudowa z surowego lanego srebra. Wielkość wisiora  pozwala sklasyfikować wyrób jako unikatową ,przestrzenną formę srebrną . Awangardowa forma oprawy i oryginalny projekt  czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu.

Charakterystyka kamienia : 

Mookait Nazwa pochodzi od miejsca a Australii , gdzie został odkryty. Jest to rodzaj jaspisu podobnie jak jego odmiana aqua terra o bardziej wyrazistym kolorze.

Jaspis często zaliczany jest do chalcedonów, niekiedy jednak ze względu na ziarnistą strukturę traktuje się go jako samodzielną grupę w obrębie rodziny kwarców. Nazwa "jaspis" pochodzi z j. greckiego i oznacza "cętkowany kamień". Jednak w starożytności nazwa ta oznaczała zupełnie inne kamienie niż dziś.

          Mookait w Australii był uważany za kamień leczniczy, do odzyskiwania siły. Energia tego kamienia otwiera człowieka na różnorodność i nowe doświadczenia. Człowiek noszący go przy sobie jest bardziej aktywny, dynamiczny, a jednocześnie elastyczny. Nie boi się nowości, umie sobie świetnie radzić z tym co świat przynosi. Mookait łączy dwie pozorne przeciwstawne cechy - otwarcie się na przygodę i zmianę i zdolność wewnętrznego przystosowania się do zmieniających się okoliczności. 

Runy-alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.

Znaczenie runy Kenaz

Runa Kenaz – szósta Runa w Futharku, odpowiadająca literze K . Jej nazwę możemy tłumaczyć jako pochodnię lub zwierciadło. Runa ta, związana jest z nauką i pracą. Kenaz dedykowana jest przede wszystkim studentom, uczniom i nauczycielom. Symbol ten, ma za zadanie ułatwić nam wypełnianie obowiązków. Według niego, obowiązki i zobowiązania mają stać się łatwe, proste i przyjemne oraz mają przynosić satysfakcję.

Runa opowiada o twórczości, entuzjazmie, samorealizacji i zapale do pracy. Zwraca szczególną uwagę na to, aby zajmować się rzeczami, które mogą prowadzić do pozytywnych rezultatów – nie zachęca do działań, które mogą zaszkodzić nam lub innym. Kenaz symbolizuje oświecenie, inspirację i olśnienie. Może być zapowiedzią miłości, natchnienia, przypływu weny twórczej. Możemy o niej myśleć jak o ogniu – ogień może współpracować, dawać ciepło i światło, ale może również wymknąć się spod kontroli i zniszczyć efekty naszej pracy. 

Facebook