Masz pytanie?

Srebrny wisior artystyczny z lazurytem naturalnym z runą Algiz.

 

kod towaru

3725 - 0609 - 23

materiał

srebro próby 925

kamień

waga  kamienia:

 

lapis lazuli/lazuryt.

9,96 gr.

 

pochodzenie kamienia:

 

 

 

 

autoryzowany dostawca kamienia:

Złoże : 

Kopalnia Sar-e-Sang, prowincja Badakhsan , Afganistan.

 

 

The Hague Crystal House , Holandia.

waga wyrobu:

16,11 gr.

wielkość wyrobu:

63 x 12 x 12 mm.+ kółeczko z krawatką 10 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

6,15 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Autoryzowany dostawca kamienia : The Hague Crystal House , Prins Johan Willem Frisolaan 171, 2263 CC Leidschendam, Netherland.

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych    

Cechy charakterystyczne wyrobu 

Monumentalny duży wisior artystyczny - talizman ochronny z silnie energetycznym kamieniem naturalnym -  lazurytem z magiczną runą Algiz. Unikatowy, duży mierzący ponad 6 cm kamień polerowany w kształcie długiej sześciokątnej maczugi   został osadzony w  oprawie srebrnej z surowego, lanego, oksydowanego srebra i ozdobiony staro-nordycką runą Algiz. Solidność oprawy - wykonanej z ponad 6 gramów srebra 925 - współgra z cennością kamienia. Maksymalnie prosty , geometryczny kształt oraz dopasowana do ścian obudowa srebrna daje efekt minimalistycznej, eleganckiej prostej ozdoby. Kamień naturalny jest zjawiskowy- charakteryzuje się głęboką granatową barwą, a na jego powierzchni występują liczne złote inkluzje z pirytu, tworząc złotą mozaikę . Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, wykonany  w jednym egzemplarzu, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu niepowtarzalną biżuterię srebrną i jednocześnie doceniającymi  wysokie walory energetyczne kamienia, pełniącego  funkcje talizmanu i amuletu.   

Charakterystyka kamienia :

Lazuryt (lapis lazuli)  to minerał będący głównym składnikiem skały metamorficznej lapis lazuli, której  nazwa  pochodzi ze słowa "lazhard" czyli niebieski. Nazwy lazuryt i lapis lazulit stosowane są wymiennie.  Lapis już od starożytności był używany jako kamień ozdobny, był symbolem władzy. Zmieszany z woskiem i olejem lazurytowym służył jako barwnik. Jego cechami charakterystycznymi są inkluzje pirytu. Jest to jeden z najpiękniejszych, nieprzezroczystych kamieni szlachetnych. W starożytności znany był jako szafir. Jest to kamień rzadki - występuje jedynie w kilku głównych złożach na całym świecie. Najcenniejsze okazy , charakteryzujące się głęboką , ciemną - granatową barwą pochodzą  ze złóż w prowincji Badakhsan w północno - wschodnim Afganistanie.

Właściwości energetyczne i lecznicze :

Już w  starych arabskich przekazach można przeczytać, że wodą w której moczył kamień warto przemywać oczy. Uważano go też za skuteczny środek do leczenia tak nieprzyjemnych dolegliwości jak: kurzajki, brodawki i inne narośla skórne. Współcześnie terapeuci wykorzystują go do leczenia zapaleń gardła, przełyku, krtani i górnych dróg oddechowych a także bywa pomocny przy leczeniu raka krtani. Poprzez regulację pacy tarczycy działa łagodząco i uspokajająco. Wzmacnia także system limfatyczny, przysadkę i grasicę oraz doskonale oczyszcza ciało z toksyn. Wspomaga leczenie i zapobiega bólom głowy, dolegliwościom stóp, żylakom, rwie kulszowej. Jest korzystny dla oczu, poprawia widzenie w nocy. Jest także cenionym za pozytywne oddziaływanie na układ oddechowy, alergie, astmę, kaszel, wysypki, problemy ze skórą.

Przyporządkowany znakowi Zodiaku - Waga.

Charakterystyka talizmanu :

Lazuryt nazywany  jest "kamieniem bogów" i posiada  dużą moc magiczną. W starożytnych księgach zapisano że był zastrzeżony wyłącznie do użytku Faraonów!
Lapis lazuli uwalnia od stresu, pomaga odnaleźć spokój i wewnętrzną harmonię - jest kamieniem, który przynosi szczęście, dobry humor i radość! . Wprowadza w stan harmonii fizycznej, emocjonalnej, umysłowej , duchowej i przyczynia się do uwolnienia od negatywnych emocji.
Promuje komunikację i ekspresję, pomaga wyrażać siebie, swoje opinie, emocje, unikając przy tym sprzeczek. Prawdopodobnie dlatego ten kamień pomaga stworzyć przyjazne stosunki, wszelkie wrażenia przyjaźni i miłości!

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staro nordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.

Znaczenie runy Algiz :  

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży. 

Facebook