Masz pytanie?

Srebrny wisiorek - talizman z granatem naturalnym.

 

kod towaru

3036 - 2801 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

granat naturalny

kolor

wiśnia

waga

2,73gr. / 2,45 gr. Ag

wielkość wyrobu:

średnica      6mm.

wysokość   35 mm.

kamień

0,28 gr.; 1,4 ct.

 

wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Awangardowy, lekki wisiorek z   dekoracyjnym  kamieniem szlachetnym - granatem naturalnym. Unikatowy kamień jubilerski , szlifowany , o głębokiej barwie ciemnej wiśni i regularnym kształcie , został oprawiony w przestrzennej formie srebrnej . Oprawę wykonano z  oksydowanego, wypolerowanego na wysoki połysk srebra z ornamentem bocznym .Oszlifowany, fasetowany  piękny kamień zjawiskowo odbija światło na wypolerowanych płaszczyznach oraz zmienia  swą barwę  w zależności od oświetlenia: w zacienionym pomieszczeniu jest niemal czarny by rozświetlać się do koloru jasnej wiśni w pełnym słońcu . Jego częściowa przezroczystość powoduje zjawiskowe refleksy , patrząc pod słońce. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. 

Charakterystyka kamienia: 

Granaty , to grupa różnie ubarwionych kamieni szlachetnych o podobnej strukturze krystalicznej i podobnym składzie chemicznym, lecz potocznie pod nazwą granatu rozumie się tylko kamienie czerwone- pirop i almandyn. Granat - z łacińskiego granatus , nazwę swą zawdzięcza podobieństwem do owocu granatu. Występuje w RPA , Czechach , Indiach, Brazylii, Norwegii , Madagaskarze i USA. W Polsce spotykany jest w masywie Śnieżnika oraz w Górach Sowich.

Charakterystyka talizmanu:

Granat , to kamień sukcesu. Wpływa na zwiększenie siły woli, pewności siebie i wiary w sukces. Energia Granatu   buduje odwagę i poczucie własnej wartości . Granat , to kamień decyzyjności czyli dodania do podjętej decyzji przemyślanej inicjatywy prowadzącej do jej realizacji. Energia granatu sprzyja do wprowadzenia zmian w myśleniu prowadzącym do stałego rozwoju wewnętrznego i systematycznych zmian w postrzeganiu i reagowaniu na otaczającą rzeczywistość. Taki proces , unikając nadmiernej dyscypliny , narzucania nagłych i trudnych zmian w życiu, słomianego zapału noworocznych postanowień , wyrzeczeń , potu i łez -  wprowadza niezbędną systematykę  we wprowadzaniu zmian  jakości życia , sposobie myślenia i  w efekcie stopniowej zmiany w postrzeganiu rzeczywistości. Na tym poziomie zmiany te są absolutnie niezbędne dla  stałego utwierdzania i umacniania przekonań życiowych – czyli paradygmatów – niezbędnych dla ich spójności z postawionymi celami – i w efekcie ich realizacji. Granat pomaga w pokonaniu obaw związanych z podjęciem ryzyka i wyzwaniami, które stoją za pójściem za swoimi marzeniami.

Granat wg medycyny niekonwencjonalnej:

•    Reguluje ciśnienie krwi.
•    Stosowany do leczenia dolegliwości reumatycznych i stanów zapalnych stawów.
•    Zwiększa sprawność i aktywność seksualną.
•    Usprawnia pracę jelit i czynności układu rozrodczego.
•    Wspomaga leczenie nowotworów, białaczki, alergii, astmy.
•    Pomocny w schorzeniu nerek i pęcherza moczowego.
•    Wspomaga układ krążenia, funkcjonowanie gospodarki termicznej.
•    Zwiększa skuteczność leczenia problemów hormonalnych.  

Przyporządkowany do znaku zodiaku Zodiak i Koziorożec.

 

Facebook