Masz pytanie?

Srebrny wisiorek z kryształem górskim lemuryjskim z runą algiz.

 

kod towaru

3223 - 2206 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ górski

kolor

transparent

waga wyrobu:

5,03 gr.

wielkość wyrobu:

41 x 9 x 7 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

2,29 gr.

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Cechy charakterystyczne wyrobu :  

Oryginalny srebrny wisiorek artystyczny - z  kryształem górskim słupkowym, heksagonalnym lemuryjskim. Unikatowy kryształ naturalny, surowy z charakterystycznymi dla kryształów lemuryjskich - poprzecznymi prążkami na ścianach ,  został oprawiony w oksydowane  srebro z elementami metaloplastyki i ozdobiony magiczną runą Algiz. Obudowa została  wykonana zgodnie ze ścianami krystalizacji kryształu i celowo nadano jej cechy surowości z surowego, lanego, oksydowanego srebra, tak aby z kryształem stanowiły jedną całość. Obudowa jest solidna - zawiera ponad 2 gramy srebra próby 925 . Na obudowie umieszczono magiczną runę Algiz, nadając wisiorkowi cechy talizmanu.

Kryształ jest całkowicie surowy - prosto z jaskini,bez jakichkolwiek zabiegów wygładzających - jest miejscami chropowaty ale wyjątkowo klarowny jak na surowy kryształ kopalny. Posiada wszelkie atrybutu potrzebne do pracy z energią.  Kryształ ten został specjalnie oczyszczony energetycznie poprzez długotrwałe leżakowanie na podkładzie z miedzi i soli morskiej z Morza Martwego oraz naładowany na hematytach - jest gotowy do użytkowania.  

Charakterystyka kamienia :  

Kryształ górski.  Nazwa "kryształ" pochodzi od gr. słowa oznaczającego lód, gdyż kamień ten uważano za coś na zawsze zamarzniętego. Odróżnia go od szkła doskonała przewodność ciepła. Kryształ górski przez długi czas pozostanie zimny w naszych rękach, podczas gdy szkło szybko się ogrzeje - w starożytnym Rzymie używany był do chłodzenia rąk.

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali, że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

Kryształy lemuryjskie są  to  starożytne , uważane z  pozostawione na świecie przez cywilizację Lemurian, żyjących na hipotetycznym, zatopionym kontynencie na Oceanie Indyjskim. Lemuria stała się w powszechnej świadomości mistycznym, zaginionym kontynentem poprzedzającym Atlantydę. Zdaniem ezoteryków Australia , Oceania i  Madagaskar to współcześnie dostępne pozostałości po Lemurii.

Wielu mineralogów uważa, że trudno znaleźć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów używany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeźbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych.

Często urody dodają im inkluzje innych materiałów (np. pirytu, rutylu, turmalinu).

Przyporządkowany znakom Zodiaku: Bliźnięta (21.05-21.06), Lew (23.07-23.08), Strzelec (23.11-21.12).

  • Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów, ziół i esencji oczyszczając je i witalizując.  działa jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie przebiegają cieki wodne i pasy geopatyczne oraz urządzenia elektroniczne jak telewizory czy komputery.
  •  Bardzo skutecznie neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych szczególnie, gdy jest w postaci tak zwanej szczotki kryształowej, czyli skupiska zrośniętych ze sobą kryształków.  
  • Harmonizuje, oczyszcza i chroni naszą aurę, usuwa blokady i zatory obdarzając nas witalnością i radością.  

Charakterystyka talizmanu :   

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.  

Znaczenie runy Algiz :  

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

 Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.  

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży. 

Facebook