Masz pytanie?

wisiorek srebrny z labradorytem niebieskim

 

kod towaru

2067-0506-19

materiał

srebro próby 925

kamień

labradoryt

waga wyrobu

19,44 gr.

wymiary

37 x 28 x 18 mm

zaw.srebra w wyr. 

6,06 gr.

wykonanie

ręczne

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka

 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu

 

Elegancki wisiorek  z  pięknym labradorytem naturalnym w klasycznej oprawie jubilerskiej ze srebra. Unikatowy kamień kolekcjonerski ze wspaniałym efektem labradoryzacji, opalizuje intensywnie na niebiesko i zielono. Pełnie swoich możliwości pokazuje  na słońcu, zmieniając zabarwienie w zależności od konta padania światła rozświetlając się zjawiskowo  . Efekty opalizujące są również dobrze widoczne przy świetle elektrycznym , w którym nabiera bardziej ciemno zielonego odcienia. Kamień jest najwyższej klasy , co oznacza,że efekty opalizacji występują na powyżej 80% powierzchni. Efektem tego są wyjątkowo wyraziste lśnienie.  Kamień pochodzi z Madagaskaru. Wisior jest duży  i reprezentacyjny . Ozdobne pałąki po bokach nadają mu przestrzenny charakter. Wyrób ekskluzywny i w pełni unikatowy.   

 

 

Charakterystyka kamienia

 

Labradoryt (labrador , spectrolit) to kamień z grupy skalenia. Jego nazwa pochodzi od kanadyjskiego półwyspu Labrador, gdzie został znaleziony. Wykazuje grę barw w metalicznie lśniących odcieniach. Występuje  najczęściej barwach: ciemnoszarej, szaroczarnej i zielonej. Najbardziej charakterystyczne są kamienie z niebieskimi i zielonymi efektami, najcenniejsze z całym widmem. Kamień wykazuje jaskrawą, migotliwą grę barw w odcieniach niebieskich, fioletowych, złocistych, zielonych. Zjawisko to określane jest mianem  labradoryzacji

 

 

Właściwości energetyczne

 

 

Pole energetyczne labradorytu oddziałuje na cechy twórcze i kreatywne człowieka , tak więc jest wskazany dla ludzi poszukujących rożnych inspiracji dodając im entuzjazmu. Łącząc energię słońca i księżyca pomaga w przetrwaniu ciężkich momentów w życiu , takich jak stresująca praca czy problemy finansowe. 

 

Właściwości terapeutyczne

 

- działanie antytoksykacyj ne i oczyszczające

- poprawia metabolizm i przemianę materii

- pobudza fizyczną aktywność i dodaje energii

- używany do energetyzowania wody pitnej

- używany w medytacji - oddziałuje na czakrę podstawy i czakrę szyi

znak zodiaku:koziorożec , ryby, wodnik,rak

 

Facebook