Masz pytanie?

Noc Kairu wisiorek w srebrze.

 

 

kod towaru

2933 - 2810 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

noc kairu

waga wyrobu:

16,16 gr.

wymiary:

43 x 32 x 16 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

4,94 gr.

wykonanie

ręczne

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych    

 

Cechy charakterystyczne wyrobu 

Elegancki srebrny medalion z  dekoracyjnym kamieniem czarnoksiężników - Nocą Kairu w kolorze granatowym , świetlistym.  Klasyczna forma oprawy w oksydowane , wypolerowane na wysoki połysk srebro , z prostymi elementami dekoracyjnymi z boku oraz piękny granatowy kamień rozświetlony tysiącami gwiazd, czynią wyrób o niepowtarzalnym charakterze w tradycyjnej, nieprzemijającej elegancji. Jest to klasyczny przykład unikatowej biżuterii artystycznej , przeznaczonej dla odbiorcy ceniącemu sobie oryginalność i niepowtarzalność wyrobu. 

Charakterystyka kamienia : 

NOC KAIRU - zwany kamieniem czarnoksiężników lub kamieniem nocy. Jest to kamień syntetyczny – pochodna onyksu - ze sztucznie nałożoną mieniącą się poświatą. Piasek Pustyni i Noc Kairu wytworzyli włoscy alchemicy w szesnastym wieku. Kamienie te składają się z minerałów należących do gromady krzemianów. Wytwarzanie tych kamieni  jednak owiane jest  tajemnicą. Kamienie brązowe z połyskującymi złotymi drobinkami to Piasek Pustyni , a czarno-granatowe z połyskującymi drobinkami to Noc Kairu.

Kamienie te mają silne właściwości leczące, pomimo tego , że  są tworami średniowiecznych alchemików i nie występuje naturalnie w porzyrodzie. Szczególnie mocno działają przy chorobach psychicznych , które objawiają  się w formie psychosomatycznych schorzeń . Kamień ten chroni przed złą sławą i pomówieniami. Przed pierwszym założeniem należy go oczyścić, (opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć) usuwając w ten sposób negatywną i niepożądaną energię. 

Facebook