Masz pytanie?

srebrny wisiorek z krzemieniem pasiastym

kod towaru                        : 0441-2209-14

materiał                             : srebro próby 925

kamień                              : krzemień pasiasty

kolor                                 : beżowy

waga                                : 25,9 gr.

wielkość wyrobu                 : Φ 25 x 44 mm

wykonanie                         : ręczne

Cecha Urzędu Probierczego   : tak

 

 

Cechy charakterystyczne wyrobu


Oryginalny  wisiorek -  z  bardzo dekoracyjnym krzemieniem pasiastym  w okutym w metaloplastykę srebrną . Kamień jest wyjątkowo estetyczny: o kształcie kuli , z pięknymi pasami, z błyszczącą powierzchnią bez skaz . Okucie z surowego , lanego srebra jest bardzo solidne. Ten unikatowy wyrób biżuterii artystycznej , poprzez swą zamierzoną surowość formy , którą nadaje technika metaloplastyki , doskonale odpowiada na oczekiwania związane z prostotą wyrazu. Wyrób niepowtarzalny przeznaczony dla odbiorców ceniących sobie prostotę i oryginalność. Zastosowanie do niezobowiązującego ubioru wiosennego. 

Wyrób jest autentyczny, unikatowy ,  w 100% wykonany z zadeklarowanych materiałow metodą ręcznej obróbki , bez użycia półfabrykatów gotowych.

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wyrtopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego 

Wisior oferowany jest bez łańcuszka.

 

Charakterystyka kamienia

 

Krzemień pasiasty - Powstaje w wyniku pogrzebania głęboko pod ziemią w osadzie. Zdarza się, że skrzemionkowane skamieniałości zawierają skamieliny organizmów, kwarców, opalu czy chalcedonów. Kamień był używany już w prehistorii jako materiał do wyrobu narzędzi, broni czy krzesania ognia. Duże złoża krzemienia występują na terenach Polski, głównie na Przedgórzu Iłżeckim. Od czterdziestu lat jest stosowany w jubilerstwie. Jako pierwszy użył go w tej roli Cezary Łuktowicz w swojej pracowni w Sandomierzu w 1972 r. Dziś krzemień pasiasty jest uważany za drugi- obok bursztynu- najbardziej polski kamień stosowany w biżuterii. Krzemień pasiasty, to rzeczywiście kamień wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że występuje tylko w Posce i tylko na ziemi sandomierskiej.

Krzemień pasiasty nazywany "kamieniem optymizmu". Dodaje energii, wzmacnia witalność, usuwa zmęczenie, chroni przed negatywnymi wpływami, wzbudza zaufanie do swoich wyborów, wycisza wewnętrznie niepozbawiając energii zewnętrznej. Dodaje sił fizycznych, usuwa znużenie, skutki przepracowania, bóle mięśni powstałe na skutek nadmiernego wysiłku fizycznego, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia wygląd skóry odmładzając ją. 

Facebook