Masz pytanie?

Srebrny wisiorek z kryształem górskim lemuryjskim z runą hagal.

 

kod towaru

3122 - 2003 - 22

materiał

srebro próby 925

kamień

kryształ górski

kolor

transparent

waga wyrobu:

6,60 gr.

wielkość wyrobu:

43 x 10 x 10 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

2,88 gr.

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Cechy charakterystyczne wyrobu :  

Oryginalny srebrny wisiorek artystyczny - z  kryształem górskim słupkowym, heksagonalnym lemuryjskim. Unikatowy kryształ naturalny, surowy z charakterystycznymi dla kryształów lemuryjskich - poprzecznymi prążkami na ścianach ,  został oprawiony w oksydowane  srebro z elementami metaloplastyki i ozdobiony magiczną runą Hagal. Obudowa została  wykonana zgodnie ze ścianami krystalizacji kryształu i celowo nadano jej cechy surowości z surowego, lanego, oksydowanego srebra, tak aby z kryształem stanowiły jedną całość. Obudowa jest solidna - zawiera ponad 2 gramy srebra próby 925 . Na obudowie umieszczono magiczną runę Hagal, nadając wisiorkowi cechy talizmanu.

Kryształ jest całkowicie surowy - prosto z jaskini , bez jakichkolwiek zabiegów wygładzających - jest miejscami chropowaty ale wyjątkowo klarowny jak na surowy kryształ kopalny. Posiada wszelkie atrybutu potrzebne do pracy z energią.  Kryształ ten został specjalnie oczyszczony energetycznie poprzez długotrwałe leżakowanie na podkładzie z miedzi i soli morskiej z Morza Matrwego oraz naładowany na hematytach - jest gotowy do użytkowania.  

Charakterystyka kamienia :  

Kryształ górski.  Nazwa "kryształ" pochodzi od gr. słowa oznaczającego lód, gdyż kamień ten uważano za coś na zawsze zamarzniętego. Odróżnia go od szkła doskonała przewodność ciepła. Kryształ górski przez długi czas pozostanie zimny w naszych rękach, podczas gdy szkło szybko się ogrzeje - w starożytnym Rzymie używany był do chłodzenia rąk.

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali, że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

Kryształy lemuryjskie są  to  starożytne , uważane z  pozostawione na świecie przez cywilizację Lemurian, żyjących na hipotetycznym, zatopionym kontynencie na Oceanie Indyjskim. Lemuria stała się w powszechnej świadomości mistycznym, zaginionym kontynentem poprzedzającym Atlantydę. Zdaniem ezoteryków Australia , Oceania i  Madagaskar to współcześnie dostępne pozostałości po Lemurii.

Wielu mineralogów uważa, że trudno znaleźć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów używany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeźbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych.

Często urody dodają im inkluzje innych materiałów (np. pirytu, rutylu, turmalinu).

Przyporządkowany znakom Zodiaku: Bliźnięta (21.05-21.06), Lew (23.07-23.08), Strzelec (23.11-21.12).

  • Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów, ziół i esencji oczyszczając je i witalizując.  działa jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie przebiegają cieki wodne i pasy geopatyczne oraz urządzenia elektroniczne jak telewizory czy komputery.
  •  Bardzo skutecznie neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych szczególnie, gdy jest w postaci tak zwanej szczotki kryształowej, czyli skupiska zrośniętych ze sobą kryształków.  
  • Harmonizuje, oczyszcza i chroni naszą aurę, usuwa blokady i zatory obdarzając nas witalnością i radością.  

Charakterystyka talizmanu :   

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.  

Znaczenie runy Hagalaz :

Runa Hagalaz związana jest  z przemianą i odrodzeniem. Przypomina, aby nie trzymać się kurczowo tego, co udało się już osiągnąć. Runa Hagalaz jest wrogiem małej stabilizacji. Pomaga podejmować wyzwania i stawiać im czoła. Runa Hagalaz , to runa sukcesu. Nawet wtedy , albo przede wszystkim wtedy gdy już się osiągnęło sukces , to należy o niego dbać , pielęgnować aby nie odleciał. Pielęgnacja sukcesu , to ciągłe zmiany. Runa Hagalaz , to katalizator zmian. Jeśli zbyt długo tkwimy w miejscu, to zastój to regres. Czy praca, której trzymamy się kurczowo jest na pewno tym, co zawsze chcieliśmy w życiu czynić?. Należy przezwyciężyć strach przed zmianą i podjąć wyzwanie. Runa hagalaz pomoże - przyniesie ze sobą nowe pomysły, myśli, idee, a także sytuacje i ludzi, którzy pomogą je zrozumieć. Jest opiekunką osób ciekawych świata i innych ludzi. Dopilnuje, aby ten stan zaciekawienia i zachwytu życiem nie został przytłumiony codziennością. Pokazuje istnienie z wyższej perspektywy. Wspomaga podczas podróży do naszego świata podziemnego – zakamarków podświadomości; z runą Hagalaz powrócimy bezpiecznie. Jest niezwykle pomocna w przypadkach depresji, pozwala efektywnie przepracować żal i smutek. Konieczność zmian w Twoim otoczeniu. Usuń to, co Ci przeszkadza, usuń żale i zadawnione urazy, wyciągnij rękę do zgody.

Energetycznie należy do kręgu Woda/Powietrze. 

Facebook