Masz pytanie?

Blue Saphire Kyanit - talizman z runą Algiz w srebrze.

 

kod towaru

3757- 2809 - 23

materiał

srebro próby 925

kamień

waga  kamienia:

kyanit blue saphire

7,13 gr.

pochodzenie kamienia:

złoże Somerset, Pittsburg , stan  Pennsylvania, USA.

waga wyrobu:

12,42 gr.

wielkość wyrobu

70 x 12 x 7 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

5,29 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart. 

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego.

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka.

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych  

Cechy charakterystyczne wyrobu :  

Awangardowy  wisior - talizman   z pięknym, rzadkim kamieniem okazowym - kyanitem szafirowym z USA. Unikatowy, surowy kamień kolekcjonerski o kolorze niebieskim z efektami lśnienia srebrzystego  , został osadzony w oprawie srebrnej i ozdobiony magiczną runą Algiz. Kamień jest częściowo przezroczysty i rozświetla się na słońcu do koloru jasnego błękitu z perłowym połyskiem. Jest bardzo dekoracyjny. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej przeznaczony dla odbiorcy z indywidualnym podejściem do sztuki. Wyrób  w pełni unikatowy, przeznaczony dla odbiorcy ceniącemu biżuterię srebrną.  

Charakterystyka kamienia :    

Kyanit , w Polsce bardziej znany jest jako Cyjanit, dawniej Dysten. Nazwa Kyanit pochodzi od gr. kyanos = niebieski; nazwa Dysten od gr, dis = podwójnie oraz sthenos = moc - nawiązuje do zmiennej twardości tego minerału na ścianach kryształu. Składa się z dwóch innych minerałów : Andaluzytu oraz Sylimanitu. Został odkryty w XIX wieku i ze względu na duże podobieństwo do błękitnego szafiru, kamień ten jest często sprzedawany na rynku indyjskim jako Blue Sapphire.   

Właściwości energetyczne :    

Minerał ten pomaga w rozwoju duchowym, ułatwia medytację, wspomaga koncentrację i relaksację. Stymuluje intuicję, postrzeganie pozazmysłowe i możliwości psychiczne. Rozwija także zdolności parapsychiczne, zwłaszcza jasnowidzenie. Wyrównuje i równoważy wszystkie czakry, oczyszcza meridiany i odradza aurę. Rozprasza stresy, niepokój umysłowy i gniew. Poprawia logikę i racjonalizm myślenia. Kyanit otwiera umysł na ćwiczenia duchowe i wiąże nas z energią kosmiczną. Skutecznie zwalcza skurcze mięśniowe, gorączkę, zawroty głowy i mdłości. Przynosi ulgę w bólach, szczególnie pochodzenia reumatycznego.  

Właściwości lecznicze w medycynie niekonwencjonalnej :


- regeneruje system nerwowy, stymuluje pracę mózgu,

- ułatwia koncentrację , rozumienie i zapamiętywanie,

- zwalcza ból głowy,

- regeneruje zmęczony umysł,

- reguluje pracę tarczycy i reguluje ciśnienie krwi.   

Charakterystyka talizmanu :  

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staro-nordyckie słowu run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu.Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.   

Znaczenie runy Algiz :   

Runa  Algiz jest , to runa związana szczególnie z ochroną i jest najsilniejsza w ochronie z całego alfabetu. Tłumaczenie nazwy oznacza samicę łosia, klępę.

Z runą Algiz wiążą się 3 symbole :  rogi łosia- charakteryzującego siłę , odcisk łapy łabędzia - charakteryzującego wojowniczość oraz człowieka stojącego na ziemi z wyciągniętymi w górę ramionami, czerpiącego  energię kosmiczną  , która  spływa do Ziemi, ukorzeniając człowieka i dając mu siłę.   

Energię tej runy widać wyraźnie, gdy działamy zgodnie z instynktem samozachowawczym, gdy system immunologiczny organizmu walczy z chorobą, gdy stajemy w obronie rodziny i ziemi przed jakąkolwiek agresją. Runa Algiz jest jak Anioł Stróż, który zawsze stoi na straży.

Facebook