Masz pytanie?

Kryształ górski karbonado - talizman z diamentem czarnym w srebrze z runami.

 

kod towaru

3742 - 1809 - 23

materiał

srebro próby 925

kamienie :

kryształ górski /czarny diament.  

Karbonado/czarny diament

0,1 ct/ 0,02 gr.
miejsce pochodzenia: Republika Środkowej Afryki.

waga wyrobu:

waga  kryształu:

20,74 gr.

10,60 gr.

wielkość wyrobu:

57 x 17 x 17 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

10,12 gr.

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiora bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych   

Cechy charakterystyczne wyrobu :    

Ekskluzywny duży, reprezentacyjny wisior artystyczny - talizman z pięknym , oryginalnym kryształem górskim polerowanym i diamentem czarnym naturalnym. Duży , okazowy kryształ górski polerowany o dużym stopniu klarowności , został oprawiony w solidne okucie z surowego, lanego, oksydowanego srebra, wykonane w technice metaloplastyki i zawierające ponad 10 gramów srebra próby 925.   W centralnej części obudowy umieszczono surowy naturalny czarny diament oraz po bokach runy Uruz i Fehu. Obie te runy są ze sobą ściśle powiązane : siła Uruz nadaje formę pierwotnej energii Fehu, dla  zwiększenia własnego potencjału energetycznego, będącego źródłem mocy , która prowadzi w efekcie do ogólnego zdrowia i szczęścia. Czarny diament, to bardzo rzadki kamień szlachetny, który w odróżnieniu od innych diamentów nie błyszczy i nie odbija  światła – wręcz je pochłania . Dzieje się to za sprawą innej struktury budowy - niekrystalicznej jak biały diament.   Polikrystaliczna struktura czarnych diamentów przypomina bardziej dużą ilość skruszonych klejnotów sklejonych ze sobą przez naturę, uniemożliwiając tym samym odbijanie się światła.

Wisior, oprócz niewątpliwych walorów biżuteryjnych, jest również silnym talizmanem i emitentem energii. W wisiorku tym występuje ciekawa kombinacja dwóch bardzo mocnych kamieni: duchowego kryształu mocy - kryształu górskiego oraz  silnego narzędzia do pracy z energią jakim jest czarny diament. Za pomocą silnej emisji energii , czarny diament może służyć do odcinania pewnych frakcji energii w polu energetycznym człowieka, mających negatywny wpływ na jego samopoczucie emocjonalne.

Wisior jest zupełnie zjawiskowy. Powstał z unikatowych , najcenniejszych materiałów: czystego srebra ,z którego wykonane jest okucie oraz naturalnego czarnego diamentu- najcenniejszego kamienia szlachetnego. Taki wyrób mógł powstać tylko ręcznie , w jednym egzemplarzu.  

Charakterystyka kamienia :  

Kryształ górski.  Nazwa "kryształ" pochodzi od gr. słowa oznaczającego lód, gdyż kamień ten uważano za coś na zawsze zamarzniętego. Odróżnia go od szkła doskonała przewodność ciepła. Kryształ górski przez długi czas pozostanie zimny w naszych rękach, podczas gdy szkło szybko się ogrzeje - w starożytnym Rzymie używany był do chłodzenia rąk.

Kryształ górski , to kamień magiczny - z niebiańskiej wilgoci i najczystszego śniegu rodzi się kryształ pisał rzymski przyrodnik Pliniusz Starszy. Starożytni Grecy uważali,że kryształ górski jest wodą ściętą w lód w wysokich górach. gdzie panują takie mrozy , że powstały lód już nie topnieje pozostawiając swą postać nawet po ogrzaniu.

Wielu mineralogów uważa,że trudno znaleźć inny minerał - nawet wśród szlachetnych- który można by było porównać pod względem czystości i żywego połysku. Kryształ górski dzięki swej czystości i znacznej twardości ,  od najdawniejszych czasów używany był do celów artystycznych. Starożytni Grecy i Rzymianie stosowali kryształ górski do ozdób , pieczęci , wspaniałych rzeźbionych czasz i waz . W czasach nowożytnych również wysoko ceniono wyroby z kryształu górskiego i chętnie gromadzono je w zbiorach świeckich i kościelnych.

Często urody dodają im inkluzje innych materiałów (np. pirytu, rutylu, turmalinu).

Przyporządkowany znakom Zodiaku: Bliźnięta (21.05-21.06), Lew (23.07-23.08), Strzelec (23.11-21.12).

  • Energia kryształu wzmaga działanie innych minerałów, ziół i esencji oczyszczając je i witalizując  działa jako odpromiennik w pomieszczeniach, gdzie przebiegają cieki wodne i pasy geopatyczne oraz urządzenia elektroniczne jak telewizory czy komputery.
  •  Bardzo skutecznie neutralizuje negatywne promieniowanie cieków wodnych szczególnie, gdy jest w postaci tak zwanej szczotki kryształowej, czyli skupiska zrośniętych ze sobą kryształków.  
  • Harmonizuje, oczyszcza i chroni naszą aurę, usuwa blokady i zatory obdarzając nas witalnością i radością. 

Czarny diament - Karbonado – diament polikrystaliczny, występujący w osadach aluwialnych w Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej. Czarne diamenty -   karbonado formowały się w bogatym w wodór   środowisku międzygwiezdnym, poza  Układem Słonecznym  . Powstały prawdopodobnie w wyniku wybuchu gwiazdy supernowej  a ich skład chemiczny  zdradza podobieństwo do pyłu kosmicznego. Jednym z wytłumaczeń ich obecności na Ziemi jest uderzenie  zawierającego je meteorytu ,  na co wskazuje chociażby fakt, że karbonado występują jedynie w dwóch izolowanych miejscach na Ziemi . Odkryte po raz pierwszy w 1840 roku przez Portugalczyków w Brazylii, gdzie otrzymały nazwę, szybko zostały uznane za najtwardszą odmianę diamentów naturalnych.

Diament symbolizuje pełne oświecenie i mądrość, jest symbolem czystości. Lecznicze właściwości tego kamienia są wszechstronne. Ma korzystny wpływ na gospodarkę hormonalną, nadaje oczom blask, obniża gorączkę i działa przeciwskurczowo.  

Charakterystyka talizmanu :    

Runy - alfabet używany   przez  starożytne ludy germańskie. Używany również w obrzędach magicznych. Staronordyckie słowo run oznacza tajemnicę. Runy to magiczny alfabet , który według skandynawskich wierzeń pochodzi od boga Odyna. Runy od niepamiętnych czasów były środkami na odpędzanie złych mocy, odczytywania przyszłości oraz zapewnienia sobie dobrego losu. Runy mogą leczyć choroby i im zapobiegać. Współcześnie, runy należą do systemów magicznych opierających się na energii kształtu.  

Runa Fehu jest pierwszą literą alfabetu runicznego Futharku Starszego, Germańskiego i drzemie w niej największy potencjał energetyczny. Za jej pomocą  można  odpytywać przesłania, analizować sytuacje życiowe - czyli wróżyć ale również, przy pomocy talizmanu z runą , dzięki jego energii, wpływać na swoją rzeczywistość - energetyzować przedmioty, wodę , pożywienie, wzmacniać organizm i zwalczać dolegliwości np, ból. Można również neutralizować negatywny wpływ promieniowania radiestezyjnego. Działanie magiczne runy Fehu: energetyzuje wzmacnia organizm i przyciąga powodzenie finansowe. Generuje posiadanie, powodzenie, bogactwo i hojność. Zastosowanie magiczne - do ochrony stanu posiadania, powiększania stanu posiadania , umacniania pozytywnych relacji i odnawiania starych przyjaźni. 

Runa Uruz, to druga runa starszego futharku. Związana jest z pojęciem siły, mocy, energii do działania. Obrazem przypisanym tej runie jest pradawny tur, zwierzę, które już nie istnieje. Prawdziwy władca lasu, niezależny, czerpiący siłę wprost z Ziemi. Uruz powoduje, że możesz być stale zasilany tą energią. Runa ta łączy nas z wewnętrzną, młodzieńczą energią i energią Ziemi.  Poprzez połączenie z młodzieńczymi siłami, wspomaga powrót do zdrowia w przypadku choroby. Pomoże również w zmagazynowaniu energii i siły przed przystąpieniem do działania w procesie realizacji wielkich zamierzeń. 

Facebook