Masz pytanie?

Ametyst z Diamentem Herkimer - tranquilizer simulator

 

kod towaru

2915 - 1810 - 21

materiał

srebro próby 925

kamień

ametyst, diament z Herkimer

herkimer diamond

 

Ametyst

Middleville,Herkimer County, New York, USA ; 0,2 ct. 

Ametyst: Ardar Trecht Bou Oudi, Tata, Maroko ; 6,45 gr.  

waga wyrobu:

13,41 gr.

wielkość wyrobu:

57 x 13 x 13 mm.

zawartość srebra w wyrobie:

6,93 gr.

 

 

Wyrób oryginalny, sygnowany  znakiem Pracowni Autorskiej Severance Decoart.  

Srebro próby 925 , własnego wytopu , bez zawartości niklu i innych dodatków , potwierdzone cechą Urzędu Probierczego. 

Oferta dotyczy wisiorka bez łańcuszka. 

Łańcuszek można dobrać odwiedzając moją kolekcję łańcuszków srebrnych 

 

 Cechy charakterystyczne wyrobu :  

 

Reprezentacyjny  wisior artystyczny - supertalizman  z   silnie energetycznymi kamieniami naturalnymi :  ametystem  oraz Diamentem z Herkimer. Duży ametyst słupkowy, polerowany  został osadzony w  oprawie z  surowego, lanego , oksydowanego srebra , uzupełniony diamentem z Herkimer , ekstremalnie wzmacniającym działanie uspokajające oraz regeneracyjne  ametystu.  Ametyst, to najsilniejszy kamień równoważący emocje  chroniący przed stresem i problemami duchowymi  a zastosowanie diamentu z Herkimer - najsilniejszego kryształu emitującego  energię -   ma na celu działanie oczyszczające i wzmacniające całego organizmu. Połączenie tych dwóch kamieni nie jest przypadkowe - ich połączone moce dają unikatowy efekt. Ostre działanie diamentu Herkimer  pobudzające organizm  , poprzez oddziaływanie bezpośrednio na półkole mózgowe , jest w tym talizmanie  tonowane przez silne  uspokajacie działanie ametystu. Jednoczesna emisja  tych  przeciwstawnych energii przez użyte kamienie , tworzy najsilniejszy naturalny tranquilizer . Często zdarza się , że ostre działanie pobudzające Diamentu Herkimer powoduje trudności ze snem i użytkownicy takich talizmanów noszą jednocześnie wisiorki z ametystem dla przytępienia działania Herkimerów. W tym prezentowanym  supertalizmanie , poprzez dobór kamieni , podawana energia  o odpowiedniej mocy jest już przygotowana.

Okucie kamieni, wykonane ze srebra próby 925 jest bardzo solidne zawiera prawie gramów srebra i wykonane zostało w technice metaloplastyki. Cały wisior artystyczny jest wyjątkowy  ze względu na dobór kamieni.  Oba kamienie są  naturalne , co ma fundamentalny wpływ na własności energetyczne talizmanu a są one ogromne. Klasyczna forma oprawy i rzadkie, piękne  kamienie cenione od tysięcy lat, czynią wyrób ekskluzywny o nieprzemijającej elegancji. Jest to przykład unikatowej biżuterii artystycznej, wykonany w jednym egzemplarzu.  

Cechy charakterystyczne kamieni :   

Ametyst jest  najbardziej cenionym kamieniem z grupy kwarcu. Przyczyną jego zabarwienia jest żelazo. Nazwa kamienia oznacza "trzeźwy"; w starożytności ametyst uchodził za amulet przeciw pijaństwu. Barwa najczęściej fioletowa, rzadko bladoczerwonofioletowa. Pięknie wygląda w świetle dziennym. Był niegdyś ulubionym kamieniem dostojników kościelnych.

Symbolicznie powiązany ze znakiem Zodiaku - Wodnik i planetą - Jowisz.

Wierzy się, że jest jednym z najskuteczniejszych kryształów dla każdego rodzaju uzdrawiania, często nazywany jest wszechuzdrawiającym. Daje efekty u ludzi, zwierząt i roślin. Działa na choroby duszy i ciała, a szczególnie problemy emocjonalne. Pomaga złagodzić dolegliwości układu trawiennego, zapobiega bezsenności i koszmarom sennym. Uśmierza bóle głowy i oczu.

Diament z Herkimer, to niepoprawna, aczkolwiek powszechna nazwa kryształu górskiego występującego w nad jeziorem George, w okręgu Herkimer , w stanie Nowy Jork w USA. Jest to bezbarwna, niezwykle czysta odmiana kryształu górskiego o silnym połysku, z perfekcyjnie wypolerowanymi 18 ścianami  z wyglądu przypominająca prawdziwy diament- stąd nazwa diament z Herkimer. Jest to najdoskonalsza i najsilniejsza energetycznie odmiana kryształu górskiego. Ze względu na swoją doskonałą  przejrzystość , świetlistość oraz perfekcyjny kształt jak również  niezwykle silne walory energetyczne oraz pochodzenie tylko z jednego źródła- są to niezwykle cenne i poszukiwane kamienie jubilerskie i kolekcjonerskie. 

 

Właściwości energetyczne i lecznicze :

 

Ametyst jest niezwykle silnym  energetycznie kamieniem a surowe kryształy   posiadają tę  moc jeszcze zwielokrotnioną, czyniąc talizman o niezwykłej sile . Ametyst jest kamieniem przede wszystkim uzdrawiającym duchowo. Można go używać do oczyszczania atmosfery domu i biura - pełni wtedy funkcje amuletu. Ametyst przywraca równowagę osobom podatnym na stresy, przebywającym w stresogennej atmosferze lub osobom zarządzającym kryzysem. Przynosi spokój i jasność umysłu. Pomaga radzić sobie z emocjami, spać lepiej i przyspiesza regeneracje organizmu. Jego energia uwalnia od uzależnień zarówno od używek jak i toksycznych ludzi . Leczy umysł uzależniony.

Diamenty z Herkimer są to wyjątkowo wysokoenergetyczne kamienie . Mają oczywiście te same właściwości , co standardowe kryształy górskie ale dzięki swej niezwykłej czystości i świetlistości znacznie lepiej przewodzą i emitują energie niż zwykłe kwarce- mają więc zwielokrotnioną moc. W szczególności harmonizują pracę obu półkul mózgowych, jak również oczyszczają aurę, dostarczając organizmowi więcej energii.
Oczyszczanie , doenergetyzowanie ciała astralnego powoduje dopływ energii do wszystkich organów , w szczególności na skutek silnego oddziaływania na półkule mózgowe, maksymalnie wpływa na trzecie oko , co wiąże się ze wzmocnieniem mocy duchowych , takich jak zdolności parapsychiczne : intuicja, jasnowidzenie i telepatia.

 

Facebook